niedziela, 31 marca 2013

Zapowiedzi kwietniowe


Adelice ma szczególny talent. Potrafi tkać materię czasu i przestrzeni. Wiedzieli o tym jej rodzice, którzy usiłowali ochronić ją przed nieumyślnym zdradzeniem swoich zdolności. Każda nastolatka, u której wykryto dar kształtowania rzeczywistości, trafia bowiem w ręce Gildii Dwunastu, czyli tajemniczej, bezwzględnej, niemal totalitarnej organizacji, która rządzi światem – Arrasem. To Gildia decyduje o tym, co mieszkańcy Arrasu jedzą, gdzie mieszkają, kiedy powinni umrzeć… Ich włókna pozostają w rękach Kądzielniczek – pięknych, ale często zawistnych dziewcząt.
Egzamin sprawdzający umiejętności tkackie szesnastoletnia Adelice zdaje znakomicie. Dziewczyna zostaje porwana, jej ojciec zabity, a losy matki i siostry owiane są tajemnicą. Zaplątana w sieć kłamstw i zakazanych miłości, musi odkryć tragiczną prawdę o swojej mocy. Gdy cały znany jej świat wisi na włosku, tylko ona może zadecydować, czy go ocalić, czy unicestwić.
Wydawnictwo Literackie, 17 kwietnia 2013


Robert znajduje dziwny list. Sugeruje, że ktoś maczał palce w wypadku jego rodziców. Tylko kto? I dlaczego? W chwili, gdy zaczyna zadawać niewygodne pytania, robi się naprawdę niebezpiecznie. Gdyby Robert był zwykłym trzynastolatkiem, zapewne by się wycofał, albo zgłosił sprawę policji. Ale Robert nie jest zwykłym chłopcem, a policja na niewiele się zda, gdy w grę wchodzą szpiedzy i ich międzynarodowe koalicje.
Zielona Sowa, 15 kwietnia 2013Larysa wiedzie spokojne życie w małej miejscowości. Dziewczyna ma tylko jedno marzenie – odnaleźć prawdziwą miłość.
W dniu swoich osiemnastych urodzin wypowiada życzenie i wkrótce, nieoczekiwanie, napotyka na swojej drodze zabójczo przystojnego, choć niepokojąco tajemniczego Nieznajomego. Mroczne okoliczności spotkania oraz niezwykłe zuchwalstwo mężczyzny budzą w niej sprzeczne uczucia.
Gdy kilka dni później w jej życiu pojawia się atrakcyjny Daniel, kuszący zniewalającym zapachem cedrowego drzewa, życie Larysy gwałtownie ulega zmianie. Okazuje się, że mimowolny poryw serca w stronę Nieznajomego i toksyczna znajomość z Danielem zagrażają jej życiu.
Dziewczyna próbuje dociec kim są obaj młodzi mężczyźni. Odpowiedź jednak nie jest wcale prosta. Okazuje się, że obu łączy wspólna przeszłość – niegdyś naznaczeni, toczą do dziś bezkrwawą, choć dramatyczną walkę. Walkę o ludzką duszę. Walkę, o której nikt z nas nie ma pojęcia.
Zielona Sowa, 4 kwietnia 2013

12 sierpnia 2008 roku Maida i jej chłopak Aleks jedzą śniadanie. W odwiedziny przychodzi do nich kolega o imieniu Ragner. Maida zostawia mężczyzn samych, idąc na górę do płaczącej Sary – swojej córki. I wtedy słyszy strzał… To Ragner strzelił do Aleksa, a teraz chce zabić ją. Niespodziewanie w pokoju, gdzie Maida szuka schronienia, pojawia się młody nieznajomy i ratuje ją z opresji. Dla Aleksa jest już jednak za późno na pomoc – nie żyje. Tajemniczy wybawca, który okazuje się być opiekuńczym aniołem Maidy, przekonuje ją, że mężczyznę można uratować. Trzeba tylko cofnąć się w czasie i zmienić kilka decyzji. Tak więc Maida ma znowu siedemnaście lat i dopiero zaczyna swój związek z Aleksem… Szybko przekonuje się, że niemal wszystko w jej życiu jest kłamstwem…
Novae Res, 4 kwietnia 2013Beka wychowała się w najbiedniejszej części miasta, z dala od pałaców i posiadłości możnych, w towarzystwie łajdaków i złodziei. Życie nie było dla niej łaskawe, a wrodzona nieśmiałość sprawiła, że dziewczyna nigdy nie miała przyjaciół. Miała jednak odwagę. Być może zbyt wiele odwagi.
Teraz Beka ma szesnaście lat i terminuje w straży pod czujnym okiem swego nauczyciela. Jest jednym ze „szczeniąt”, dopiero zaczyna pracę na ulicach miasta. Nieśmiałość skrywa pod uniformem. Staje się coraz twardsza, coraz bardziej odporna…. Aż któregoś dnia staje oko w oko z intrygą, która może przerosnąć nawet najbardziej doświadczonych członków straży – w slumsach grasuje bezwzględny morderca!
Jaguar, 17 kwietnia 2013kod-demonaNazywa się Diema.
Ma dziewiętnaście lat.
Sama może ocalić świat.
Apokalipsa została przepowiedziana.
Z Muzeum Brytyjskiego zostaje skradziona XVII-wieczna książka – dzieło obłąkanego proroka, który przewidział Apokalipsę. Żadna z jego katastroficznych wizji nie spełnia się. Aż do tej pory. Jeden po drugim, niesamowite znaki i zjawiska paraliżują świat – jednak czy są cudami, czy może efektem złowrogich działań człowieka? Na swojej drodze do odkrycia prawdy była policjantka oraz eksnajemnik spotykają jedyną osobę, która może rozszyfrować tajemnicę przepowiedni – dziewiętnastoletnią dziewczynę nazywającą się upadłym aniołem…
Świat się kończy.
Zaczyna się przygoda.
Hachette Polska, 17 kwietnia 2013Problemy zaczynają się, gdy w miasteczku pojawia się olśniewająca Genevieve. Dziewczyna jest w tym samym wieku co Katy i jest do niej niewiarygodnie podobna. Ma taki sam gust, jeśli chodzi o modę, podobny kolor włosów, rysy twarzy i figurę. Ona także interesuje się sztuką i posiada wielki talent. Po krótkim czasie pobytu w nowej szkole Genevieve zaskarbia sobie przyjaźń koleżanek Katy i wkrótce za cel obiera sobie rozkochanie w sobie chłopaka Katy, Merlina. W ten sposób w Katy rodzą się nienawiść i zazdrość, budzące w niej agresję, która z kolei rzutuje na jej relacje z przyjaciółkami i nowym chłopakiem. Jednocześnie dziewczyna przekonuje się, że jej rywalka działa z pełną premedytacją i wyrachowaniem. Podczas rozmowy twarzą w twarz Genevieve informuje Katy, że pojawiła się w jej życiu tylko po to, aby je zniszczyć. Dziewczyna postanawia zawalczyć o swoje szczęście i na własną rękę rozpoczyna śledztwo prowadzące do ustalenia bolesnej prawdy.
Zielona Sowa, 26 kwietnia 2013

Czasy mrocznej wiktoriańskiej Anglii. Piętnastoletni Mariah Mundi po skończeniu szkoły nie ma dachu nad głową. Przyjeżdża nad morze do monstrualnego Hotelu Regent, gdzie zostaje zatrudniony jako pomocnik iluzjonisty. Wkrótce okazuje się, że budynek jest jeszcze większy, niż mogło by się wydawać, a magiczne sztuczki, jakimi zabawia się hotelowych gości, są niczym w porównaniu z mroczną – i śmiertelnie groźną – tajemnicą jego właściciela…
Dolnośląskie, 22 kwietnia 2013Mimi Wallingford, prawnuczka sławnej aktorki Adelaide Wallingford i założycielki teatru na Broadwayu, gra Julię w najsłynniejszym dramacie Szekspira, u boku bożyszcza nastolatek, Troya Summera. Wydawałoby się, że prowadzi życie jak z bajki, niestety – Mimi nie chce zostać aktorką, czego nie może zrozumieć jej matka. Co musiałoby się wydarzyć, żeby Mimi dostrzegła niezwykłe podobieństwo swojego losu do losów bohaterki Szekspira? Obie walczą o swą przyszłość i prawo wyboru. Ale czy dramat o parze kochanków może mieć inne zakończenie?
Akapit Press, 19 kwietnia 2013

Prawdziwe bajki nie są dla ludzi o słabych nerwach. Dzieci są ścigane przez wilki i zjadane przez czarownice; kobiety zapadają w śpiączkę i padają ofiarą niegodziwych członków rodziny. Ale cały ten ból i męczarnie wynagradza im zakończenie: długo i szczęśliwie. Nieważne, że na półrocze dostałaś cztery minus z francuskiego i jako jedyna dziewczyna w szkole nie masz pary na bal semestralny. Długo i szczęśliwie to balsam na rozkołatane serce.
Piętnastoletnia Delilah McPhee ma pecha. Nielubiana przez rówieśników, najchętniej siedziałaby z nosem w książce. Pewnego razu czyta bajkę o Oliverze, księciu spryciarzu – i ku swemu zdziwieniu nie może się od niej oderwać. Któregoś dnia słyszy głos płynący z kartki i dowiaduje się, że książę planuje ucieczkę. Czy Delilah pomoże Oliverowi wydostać się z bajki? A może… sama się w niej znajdzie?
Prószyński S-ka, 2 kwietnia 2013


Ted nie jest może klasyczną pięknością, ale ma w sobie to coś, co sprawia, że pewnego dnia zostaje zaproszona na próbne zdjęcia do jednej z najlepszych w Londynie agencji modelek. Kiedy świat zawodowego modelingu staje przed nią otworem, Ted musi zmierzyć się z nie lada wyzwaniem… Czy blichtr i rywalizacja okażą się ważniejsze niż wsparcie chorej na raka siostry i rodzące się uczucie do przystojnego Nicka?
Literacki Egmont, 10 kwietnia 2013Winter nie może uwolnić się od demonów przeszłości, dręczy ją świadomość, że walczą w niej dwie natury: ludzka i wampirza. W żyłach dziewczyny płynie krew Dwóch Ras, dająca moc, która może okazać się zabójcza. Istnienie młodej Starr nie jest już tajemnicą, co jeszcze bardziej osłabia kruchy Pakt. Londyn zalewa fala przemocy, prawda o sekretnym świecie wampirów może wyjść na jaw, a to miałoby katastrofalne skutki.
Aby chronić swoich bliskich, Winter musi opuścić Cae Mefus i stawić czoło podszeptom Pragnienia, które zatruwa jej umysł. Niestety może być już za późno, aby uratować Rhysa. Nieśmiertelność, którą mu ofiarowała jest równocześnie okrutnym wyrokiem.
Dreams, 22 kwietnia 2013
okladkaPo desperackiej ucieczce z Nowego Horyzontu, Waverly wreszcie znalazła się na Empireum. Ale ukochany statek, jedyny dom, jaki kiedykolwiek miała, nie przypomina miejsca, które opuściła. Kieran zmienił się nie do poznania. Z następcy kapitana stał się fanatycznym religijnym przywódcą. Na Empireum trwa cicha, ale wyniszczająca wojna. Kieran kontra Seth. Waverly nie potrafi zaufać do końca żadnemu z nich. Wie, że sytuacja będzie pogarszać się z dnia na dzień, nim nie odbiją ostatnich ocalałych dorosłych członków załogi. Jak jednak tego dokonać?
Nieoczekiwanie Empireum wstrząsa potężna eksplozja. Podejrzenia od razu padają na Setha i spędzającą z nim wiele czasu Waverly. Na statku nie ma miejsca dla zdrajców. Seth i Waverly muszą odkryć sabotażystę, inaczej stracą wolność. Albo życie.
Jaguar, 17 kwietnia 2013


„Michael Vey więzień celi nr 25” rozkochał w sobie tysiące amerykańskich nastolatków oraz ich rodziców i nauczycieli. Bestsellerowa powieść przygodowa o nadziei, lojalności, odwadze i miłości syna do matki. Prawdziwy hit w literaturze dla młodzieży. Jestem Michael Vey. Jestem więźniem samego siebie. To moja historia. Może trochę dziwna, lecz moja. Mam 14 lat i jestem zwyczajnym nastolatkiem, jakich wielu. Jak ty i twoi rówieśnicy. Czasem zwracam na siebie uwagę przez moją chorobę – zespół Tourette’a – spokojnie, da się z tym żyć! Mam w sobie coś jeszcze – prąd elektryczny. Nie wszyscy o tym wiedzą. To czyni mnie wyjątkowym. Z tego właśnie powodu ktoś stara się mnie złapać.
Fabryka Słów, 12 kwietnia 2013
TOM 1: Shannon prowadzi szczęśliwe życie w mitycznym Partholonie. Wojna z Fomorianami skończyła się zwycięstwem, jej mąż, szaman ClanFintan, wrócił do domu. Poddani kochają ją i czczą jako wybrankę bogini Epony.  Nic nie zapowiada nadciągającego niebezpieczeństwa… Pewnego dnia Shannon traci przytomność. Budzi się w realnym świecie, z którego tak łatwo zrezygnowała i od którego odwykła. Powrót do rzeczywistości okazuje się bardzo bolesny. Za Shannon trafiły tu też siły zła, gotowe zniszczyć wszystko, co jest jej drogie.
TOM 2: Shannon z trudem odnajduje się w realnym świecie. Jest przerażona odkryciem, że tu jej miejsce zajęła Rhiannon, prawdziwe wcielenie bogini Epony. Okrutna Rhiannon z rozmysłem krzywdzi bliskich Shannon. Jest potężna, bo przyzywa na pomoc siły ciemności. Nie odczuwa wyrzutów sumienia, a czynienie zła sprawia jej przyjemność.
Mira, 26 kwietnia 20139788362955688Kiedy wrażliwa Sky ujrzała po raz pierwszy Zeda, nie potrafi o nim zapomnieć. Niedostępny Zed porozumiewa się z nią bez słów oraz czyta jej w myślach. Dziewczyna odkrywa, że Zed posiada zdolność przenikania do jej umysłu. Oniemiała Sky czuje się zagrożona i bezsilna. Czy znalezienie drugiej tak podobnej do siebie osoby może być aż tak niebezpieczne?
Akapit Press, 26 kwietnia 2013

Normalne_marzeniaMnóstwo się zmieniło, odkąd Evie odeszła z Międzynarodowej Agencji Nadzoru nad Istotami Paranormalnymi ze swoim nowym chłopakiem Lendem. Wreszcie jest tak jak zawsze chciała – normalnie. Zupełnie normalne liceum, zupełnie normalna praca po szkole.
Ale zupełnie nienormalna przeszłość Evie nie pozwala o sobie zapomnieć i zjawia się pod postacią Retha – jej byłego chłopaka-elfa. Już wystarczająco przerażające jest to, co Reth przed nią odkrywa. A teraz jeszcze
wybucha wojna wśród paranormali i tak się fatalnie składa, że stawką w niej jest… Evie.
A tak marzyła, żeby wszystko było normalnie…
Amber, 9 kwietnia 2013Emily, Aria, Spencer i Hanna wpadają w panikę, gdy w Rosewood pojawia się Gayle.
Ta wpływowa milionerka ma niejeden powód, by się na nich zemścić. Na dodatek tajemniczy nadawca SMS-ów wciąż wysyła niepokojące wiadomości. Czy dziewczyny znajdą sposób, by wyjść cało z opresji?
Pretty Little Liars to historia pięciu przyjaciółek, z których jedna znika w tajemniczych okolicznościach. Kiedy zostaje znalezione ciało Alison, życie nastolatek zamienia się w koszmar. Policja szuka mordercy, dziewczyny kogoś, kto podszywa się pod Ali i zna ich największe sekrety.
Otwarte, 3 kwietnia 2013


Jak widać, kwiecień obfituje w wydawnicze nowości. bez wizyty w księgarni się nie obejdzie... A Wy? Zaleźliście coś dla siebie?

I przy okazji, przypominam o konkursie - tutaj ;)

29 komentarzy:

 1. Ja czekam na Iskrę <3 Ciekawie wygląda też Przędza, ale tego tytułu może zapragnę na jakąś okazję...

  OdpowiedzUsuń
 2. "Olśniewające" czytałam, a "Iskrę", "Więźnia" i "Klątwę" mam w planach :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam na powieść Picoult i Evansa! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja z niecierpliwością wyczekuję nowej Picoult :).

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy miesiąc się zapowiada.
  Mam ochotę na "Kim jesteś Sky?" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Najbardziej czekam na "Z innej bajki", "Ocalić Julię" oraz "Na skrzydłach czas" - ta ostatnia wydaje się bardzo ciekawa, oryginalna ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mój portfel zaczyna się bać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Hmm, w sumie jak na kwiecień to coś słabo,nie widzę nic dla siebie ;( Ale czekam na Angelfall i Dom tajemnic, których to nie znalazłam, a które wydają mi się warte uwagi ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zamieściłam tutaj wszytskich nowości kwietniowych (post by się wtedy nie kończył :D), więc jeszcze masz szansę wybrać coś dla siebie w tym miesiącu ;)

   Usuń
 9. O matko! Ile tego jest w tym miesiącu... Jak dobrze, że mam urodziny i będzie jakiś przypływ gotówki, hi, hi, hi :)
  Chcę przeczytać "Przędzę", "Laristę", "Michaela Vey", "Jad", "Kod demona", "Na skrzydłach czasu" i "Iskrę" (jeśli już skończę "Blask" :)).
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie! Urodziny pod koniec marca to super sprawa, przynajmniek dla mnie :D

   Usuń
 10. Kwiecień zapowiada się naprawdę interesująco :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Mnóstwo ciekawych pozycji!

  OdpowiedzUsuń
 12. 2. tom "Blasku", czyli "Iskra"! Awww. Chcem, chcem, chcemm! :3

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja najbardziej czekam na angelfall:D ale reszta też wygląda smakowicie...

  OdpowiedzUsuń
 14. Skąd ja na to wszystko pieniądze wezmę :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Smakowite kąski widzę! Szkoda, że kasy brak łeeee!

  OdpowiedzUsuń
 16. Będę rozglądać się za Przędzą i Normalnymi marzeniami. Okładka Ocalić Julię zupełnie mi się nie podoba, aż do złudzenie przypomina okładkę Primavery. Mnóstwo ciekawych premier w tym miesiącu, tylko skąd brać na to wszystko pieniądze. ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Przędza i Klątwa opali to coś dla mnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Ze wszystkich publikacji za mną już "Jad", którego nie polecam, oraz "Olśniewające". Pozostałe wydają się interesujące, chociaż nie wszystkie.

  OdpowiedzUsuń
 19. Hej, hej!
  Nominowałam Cię do Liebster Award. Więcej informacji znajdziesz na: http://readwithnefmi.blogspot.com/2013/04/liebster-award.html

  OdpowiedzUsuń
 20. "Na skrzydłach czasu", "Kim jesteś, Sky?" te pozycje skutecznie przykuły moją uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 21. Chciałabym zaproponować, a może raczej zaprezentować Wam dwa ciekawe konkursy. W jednym z nich do wygrania są dwie gry edukacyjne dla dzieci "Akademia umysłu Junior", w drugim natomiast fantastyczna książka pt."Spojrzenie Elfa".

  W żadnym wypadku nie namawiam, po prostu chciałabym aby wiadomość o tych konkursach trafiła do wielu ludzi :) Jeżeli więc jesteście zainteresowani wzięciem udziału to zapraszam na mój profil, znajdziecie tam blogi "Babylandia" oraz "Książeczki synka i córeczki" gdzie dostępne są te konkursy. Jeżeli jednak nie interesują Was one to z góry przepraszam za spam...

  Pozdrawiam serdecznie
  Marta

  OdpowiedzUsuń
 22. Mnie najbardziej interesują książki: "Look", "Z innej bajki" i "Olśniewające", chociaż cała seria PLL jeszcze przede mną i jestem dopiero w trakcie czytania pierwszego tomu ;)

  OdpowiedzUsuń
 23. „Michael Vey więzień celi nr 25” - przeczytałbym. Książka jest ostatnio mocno promowana na blogach, pewnie niedługo doczekamy wysypu recenzji. Ciekaw jestem opinii :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Blog interesujący = będę zaglądać! :D
  KIlka powyższych propozycji przypadło mi do gustów, więc nie pozostaje mi nic innego niż czekać na recenzje! :)

  Pozdrawiam, Thrish :)))

  OdpowiedzUsuń
 25. Czekam na "Michael Vey więzień celi nr 25” oraz na "Ocalić Julię".

  http://studnia-pelna-ksiazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 26. Przędza była świetna! Już nie pamietam kiedy tak bardzo się wciągnęłam w młodzieżówkę paranormalną! Polecam!
  Jad calkiem ok, trochę psychologiczny. Bohaterowie nie najwyższych lotów, ale dobrze się czyta, bo długo nie wiadomo o co chodzi ;)
  Larista właśnie przede mną więc się póki co nie wypowiem :D

  Z zapowiedzi jeszcze mnie interesują: NA skrzydłach czasu i oczywiście nowe PLL :D

  OdpowiedzUsuń

Oczywiście za każdy komentarz jestem niezmiernie wdzięczna, więc skoro już tutaj jesteś, zostaw po sobie ślad ;)