sobota, 10 listopada 2012

Konkurs - "Ty, ja i fejs"

Jak już pewnie niektórzy wiedzą, trafił mi się nadprogramowy egzemplarz wspomnianej w tytule postu książki. Pomyślałam sobie, że przecież niepotrzebne są mi dwie taki same powieści, więc czemu by nie przeznaczyć jednej na jakże szczytny cel konkursu? Dodatkowo, podczas czytania lektury szkolnej natchnęło mnie na całkiem ciekawe, moim zdaniem, pytanie konkursowe. A więc, zaczynamy?


Na początek regulamin:


 1. Organizatorem konkursu jestem ja, autorka bloga marcepankowy-swiat-ksiazek.blogspot.com .
2. Konkurs obowiązuje od dnia dzisiejszego, czyli 10 listopada do 15 grudnia do godz. 23.59, a więc macie całkiem sporo czasu.
3. Zasady konkursu:
 a) W wyznaczonym terminie (podanym w punkcie drugim) należy wyrazić w komentarzu chęć  otrzymania nowego egzemplarza powieści "Ty, ja i fejs"" . Wystarczy krótkie ale treściwe "Zgłaszam się!". W komentarzu musi znajdować się również mail kontaktowy.
b) Bardzo prosiłabym o umieszczenie na własnym blogu banerka informującego o konkursie podlinkowanego do tego postu.c) W konkursie mogą brać udział także osoby nieposiadające bloga. d) W konkursie mogą brać udział tylko osoby zamieszkałe na terenie Polski, lub posiadające adres, na który będę mogła wysłać paczkę. 4. Zwycięzcę wybierze komisja, składająca się z mojej skromnej osoby, a także kilku moich znajomych  których poproszę o opinię. Zwycięzca zostanie ogłoszony prawdopodobnie 16 grudnia, ale zastrzegam sobie prawo do zmiany owego terminu o plus/minus tydzień od daty zakończenia konkursu.5. Tak jak już wspomniałam "walczymy" o jeden egzemplarz "Ty, ja i fejs", którego wartość wynosi 33,90 zł.
6. Zwycięzcę powiadomię o wygranej mailowo.
7. Zwycięzca będzie miał dwa dni po zakończeniu konkursu i wyłonienia zwycięskiego komentarza na przysłanie swojego adresu.
8. Prawo do składania reklamacji, w zakresie niezgodności przeprowadzenia Konkursu z Regulaminem, służy każdemu uczestnikowi w ciągu 7 dni od daty wyłonienia jego laureatów. Należy je zgłaszać w formie maila na adres karolka1999@interia.pl
Pytanie konkursowe:
Lektury szkolne są prawdziwą zmorą uczniów, nawet tych czytających bardzo dużo. Czy to przez przymus czytania czegoś, na co nie mamy ochoty? A może lektury nie mają nam nic ciekawego do zaoferowania? A gdybyśmy tak my, książkowi (i nie tylko!) blogerzy zaproponowali coś nowego? 
Tak mniej więcej brzmi zadanie konkursowe: Zaproponuj książkę, którą można by było umieścić w spisie lektur szkolnych. Jakie pokazuje wartości? A może po prostu przedstawia historię, którą każdy powinien poznać? Odpowiedź, wraz z uzasadnieniem (nie musi być długie, napisz, co myślisz) proszę o wysłanie na mojego maila - karolka1999@interia.pl, a później w komentarzu proszę o informację, z jakiego adresu została wysłana Twoja propozycja.

Wszystkie pytania, skargi, prośby, czy pogróżki, proszę wysyłać na podany przeze mnie e-mail. Na każde pytanie postaram się odpowiedzieć, a gdybym przedstawiła jakiś punkt regulaminu lub pytania konkursowego niejasno - śmiało piszcie.

Powodzenia!


9 komentarzy:

 1. Pomysł ciekawy. Postaram się do tego czasu wymyślić taką lekturę ;) Póki co z "Zgłaszam się" poczekam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapraszam Cię do zabawy :)
  Szczegóły: http://moja-biblioteczka-angela.blogspot.com/2012/11/liebester-blog-wyniki-konkursu.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama udziału nie wezmę, gdyż po prostu niezbyt ciągnie mnie do tej książki, a nie chciałabym znów odbierać komuś możliwości jej przeczytania przez moje zgłoszenie :)
  Dlatego też życzę Wszystkim powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomyślę nad pytaniem konkursowym.
  Nominowałam Cię w Liebster blog.
  http://ksiazkamojprzyjaciel.blogspot.com/ Zapraszam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Baaardzo ciekawy pomysł na zadanie konkursowe, muszę pomyśleć nad tym:)

  OdpowiedzUsuń
 6. O rany :D Naprawdę ciekawy konkurs! Już wklejam baner i śmiało mogę powiedzieć:

  Zgłaszam się!
  (mój adres e-mail: gabriela.matlak@gmail.com)

  A także chciałam Cię poinformować o tym, że zostałaś nominowana do Liebster Blog ^^ Zapraszam [http://zanim-zajdzie-slonce.blogspot.com/2012/11/liebster-blog_11.html]

  OdpowiedzUsuń
 7. Pytanie jest bardzo dobre, ale odpowiedzi nigdy wg mnie nie znajdzie się dobrej. Po pierwsze - wydaje mi się, że i tak nawet gdyby jakaś książka przypasowała jako lektura części uczniów to nigdy nie osiągnie się kompromisu. Ludzie są różni, dzieci także i zawsze będzie podział, że ktoś chce, a ktoś musi bo tego, czy tamtego nie lubi. Po drugie - z zasady jak słyszy się lektura to robi się źle i nie wiem, czy samo to słowo nie wzbudziłoby negatywnych emocji ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. zgłaszam się! :D
  email: 5ever.believe@gmail.com

  baner (a raczej coś banero-podobne, bo ja i informatyka to niezbyt dobrana para; ale będzie info o konkursie, link i zdjęcie banera, po prostu inaczej nie umiem :c) zamieszczę za 2-3 dni, pod nowym postem, okej? :)

  OdpowiedzUsuń
 9. A można podać tytuł, który bierze udział w innym konkursie? Bo w sumie podam te samo uzasadnienie...

  OdpowiedzUsuń

Oczywiście za każdy komentarz jestem niezmiernie wdzięczna, więc skoro już tutaj jesteś, zostaw po sobie ślad ;)