niedziela, 20 stycznia 2013

Zapowiedzi wydawnicze

Do ferii w moim województwie pozostał jeszcze cały tydzień, ale przecież przez ten czas trzeba będzie się czymś zając... A czym, jeśli nie odliczając do premier tych upatrzonych książek?

Fałszywy książe - Jeniffer A. Nielsen

W pewnej dalekiej krainie zanosi się na wojnę domową. Aby zjednoczyć podzielone królestwo, arystokrata Conner postanawia osadzić na tronie mistyfikatora, udającego zaginionego przed laty księcia. Zmusza do zabiegania o tę rolę czterech chłopców – do niedawna mieszkańców sierocińca. Jeden z nich, sprytny czternastoletni Sage, nie wierzy w uczciwe intencje Connera, ale dobrze wie, że zostanie fałszywym księciem to jego jedyna szansa na przeżycie. Konkurenci również się nie poddają. Okazuje się jednak, że Sage zdobywa innych sprzymierzeńców… Kolejne dni rywalizacji odsłaniają coraz to nowe oszustwa i tajemnice, aż w końcu na jaw wychodzi prawda, która okaże się bardziej niebezpieczna niż wszystkie kłamstwa razem wzięte. Kto wykaże się męstwem i wygra, a komu pisana jest porażka? Fałsyzwy książę to opowieść o odwadze i odpowiedzialności, strachu i zdradzie. Książka weszła na listy bestsellerów roku 2012 opublikowane przez Amazon.pl i „Publishers Weekly”.
Wydawca: Egmont
Premiera: 23 stycznia 2013


Spojrzenie Elfa - Lankers Katrin 
Kiedy Mageli poznaje tajemniczego Erina, wyczuwa, że chłopak jest inny. Nieznajomy pociąga ją jednak coraz bardziej. Dziewczyna balansuje na granicy jawy i sennych marzeń, coraz bardziej tracąc poczucie rzeczywistości. Gdy chłopakowi grozi niebezpieczeństwo, Mageli musi podjąć decyzję: czy może go uratować wierząc w moc swoich snów?Erin nie spuszczał z niej oczu – pod wpływem tego hipnotycznego spojrzenia rozum odmawiał Mageli posłuszeństwa.
– Jesteśmy do siebie tak niezwykle podobni – powiedział. – A jednocześnie tak bardzo różni. Jakbyśmy żyli w dwóch całkiem odmiennych światach. Ja w mojej krainie elfów a ty w świecie…
– Ludzi – dokończyła Mageli.
– Ludzi – potwierdził Erin, jakby dla niego ten świat był równie dziwny, co dla niej kraina elfów. – Utracona ojczyzna – wymruczał tak cicho, że dziewczyna nie była pewna czy w ogóle to usłyszała.

Wydawca: Dreams
Data wydania: 24 stycznia 2013


Przez burze ognia - Veronica Rossi
Aria żyje w Reverie – rozwiniętym technologicznie świecie oddzielonym od dzikiej natury szczelną kopułą. Jak wszyscy Osadnicy spędza czas w wirtualnych Sferach dostępnych tylko za pomocą specjalnego Wizjera. Kiedy zostaje wygnana za przestępstwo, którego nie popełniła, wie, że śmierć jest blisko.
Perry jako Wykluczony musi walczyć o przetrwanie w brutalnym świecie plemiennych wojen, kanibali i eterowych burz. Udaje mu się przeżyć tylko dzięki wyjątkowym zmysłom pozwalającym wyczuć niebezpieczeństwo i ludzkie emocje.
Drogi Arii i Perry’ego się przecinają. Tylko Perry może ocalić dziewczynę od śmierci. Tylko Aria może pomóc mu odkupić winy. Razem rozpoczynają niebezpieczną podróż…

Wydawca: Otwarte
Data wydania: 23 stycznia 2013

Mroczna toń - Tricia Rayburn
Trzecia część serii Syreny.


Vanessa nie wie, jak przetrwać jako syrena. Kiedy wraca do nadmorskiego miasteczka na letnie wakacje, wszystko dookoła przypomina jej o byłym chłopaku, Simonie.

Wciąż go kocha i gotowa jest zrobić wszystko, aby naprawić dawne błędy. Czy powinna jednak pozwolić Simonowi zbliżyć się do siebie, skoro teraz może mu zadać tylko ból? Czy Simon odwzajemni jej uczucie, jeśli pozna straszliwą prawdę?

Vanessa musi podążać za swoją syrenią naturą, niezależnie od ofiar…

Wydawca: Dolnośląskie


Data wydania: 23 stycznia 2013


Olśnienie - Aimee Agresti


Grzeczna licealistka Haven odbywa staż w ekskluzywnym hotelu w Chicago. Poznaje tam Luciana mężczyznę ze snów, i zakochuje się nim. Dostrzega jednak, ze piękni ludzie z hotelu, nie są tacy, jakimi chcieliby się wydawać. Co więcej, mają straszliwy plan i trudnią się kupowaniem dusz. Kto wygra w walce o duszę Haven?Wydawca: Remi

Data wydania: 23 stycznia 2013


Miłość alchemika - Avery Williams


Przed wiekami: młody alchemik Cyrus stworzył niezwykły eliksir. Dzięki niemu jego ukochana Seraphina mogłżyć w nieskończoność, przeżywajążycie innych ludzi – w zamian za obietnicęże pozostanie z nim na zawsze. Lecz cena okaże się przerażająca i tragiczna…


Czasy współczesne: na autostradzie pod Oakland Seraphina jest świadkiem tragicznego wypadku, który zmienia jej życie.
Teraz musi wybierać pomiędzy tym, kim była i kim chce być. Czy odważy się przeżyć coś, czego nigdy nie zaznała? Poznać jak inne szesnastolatki radość, przyjaźń i uczucie do fantastycznego chłopaka? Czy Cyrus pozwoli jej odejść? Czy będzie musiała wyrzec się szczęścia, by uratować tego, kogo naprawdę kocha?
Wydawca: Amber


Data wydania: 10 stycznia 2013

A Wy? Na co odkładacie pieniądze?

22 komentarze:

 1. "Przez burze ognia" powinnam mieć jutro, a ostrzę ząbki na "Spojrzenie elfa". :3 Nie mogę się doczekać!

  OdpowiedzUsuń
 2. Najchętniej zaopatrzyłabym się w każdą z tych książek, jednak nie jestem pewna, czy fundusze na to pozwolą :)

  OdpowiedzUsuń
 3. mam chrapkę na "Przez burze ognia', "Olśnienie" i "Miłość alchemika" :D

  OdpowiedzUsuń
 4. 1,2, 3- te książki muszę mieć! ^^
  + Kiedy bd wyniki konkursy? ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Przez burze ognia" to zdecydowanie najmocniejszy punkt nadchodzącego tygodnia. Jest na co czekać ;)

  Ty jeszcze tydzień czekasz na ferie a ja już za tydzień je kończę ;) oj, już wiem komu będę wówczas zazdrościć

  OdpowiedzUsuń
 6. "Fałszywy książę" stoi już u mnie na półce, a na resztę jakoś nie mam ochoty :3

  OdpowiedzUsuń
 7. Czeka na wszystkie powyższe tytuły. "Przez burze ognia" już za mną - świetny tytuł!

  OdpowiedzUsuń
 8. Otagowałam Cię tutaj: http://kanapowicz.blogspot.com/2013/01/liebster-award.html

  OdpowiedzUsuń
 9. każdy tytuł na swój sposób bardzo ciekawy :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak zwykle ciekawe zapowiedzi... Pociesz się tym, że ja muszę jeszcze do ferii czekać aż TRZY tygodnie;( Nie wiem jak ja to przeżyję...

  OdpowiedzUsuń
 11. Ooo! Marzą mi się wszystkie te pozycje, no może poza kontynuacją "Syreny" i "Głębi" :) Zapowiadają się udane książkowe zakupy!

  OdpowiedzUsuń
 12. Wszystkie wydają się ciekawe i chętnie zapoznałabym się z nimi bliżej, poza trzecią częścią "Syreny", gdyż nie czytałam poprzednich tomów serii. (O! widzę, że mam podobnie, jak Blueberry :D)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja czytałam tylko pierwszy, ale mam nadzieję, że niedługo nadrobię drugi i wtedy już nic nie będzie mi stało na przeszkodzie w czekaniu na tę część ;)

   Usuń
 13. Mnie interesują wszystkie prócz przedostatniej ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. "Miłość alchemika" wydaje się pozycją, która mogłaby przypaść mi do gustu. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Najbardziej jestem zainteresowana "Spojrzeniem elfa" i choć tematyka i gatunek książki jest totalnie nie z mojej bajki to jakoś mnie zaintrygowała fabuła.

  OdpowiedzUsuń
 16. Przede mną również jeszcze tydzień do ferii. ;) Najbardziej czekam na "Przez burze ognia", bardzo intryguje mnie ta książka. :)

  OdpowiedzUsuń
 17. "Spojrzenie elfa" i "Miłość alchemika" to jest to! :D

  OdpowiedzUsuń
 18. Ja już mam ferie^^ przeczytałabym wszystko oprócz trzeciej czesci syreny.. :)

  OdpowiedzUsuń
 19. "Przez burze ognia" to naprawdę niesamowita powieść :) A na resztę wymienionych czekam z równie wielką niecierpliwością :P

  OdpowiedzUsuń

Oczywiście za każdy komentarz jestem niezmiernie wdzięczna, więc skoro już tutaj jesteś, zostaw po sobie ślad ;)