niedziela, 8 grudnia 2013

Ogólnopolska Zbiórka Darów Kulturalnych!

Poczekaj! Nie zamykaj od razu tego okna, bo mam do powiedzenia coś naprawdę ważnego. Na dobry początek, obejrzyj ten filmik, a ja za chwilkę wszystko wyjaśnię.


Ogólnie wokół tematu przedstawionego w filmiku skupia się cała akcja portalu Sztukater. Przyjemnie jest sobie usiąść w fotelu i poczytać książkę, prawda? No cóż, jak to mówią, nie ma sprawiedliwości na tym świecie i niektórzy nie mogą sobie pozwolić nawet na taką przyjemność. Problem polega na tym, że tacy ludzie zwykle nie afiszują się ze swoimi potrzebami. Czy mimo to, możemy im pomóc?
Możemy!
O co chodzi?
W te święta, Sztukater postanowił, przy pomocy wszystkich zainteresowanych, dotrzeć do kilku placówek, które potrzebują pomocy i do tej pory nie miały możliwości na dostarczenie dużej ilości literatury lub urządzenie dogodnego miejsca na czytanie.Proste? Tylko pozornie... Sami nie damy rady, dlatego prosimy o pomoc :)

Co zbieramy? 
Tak na dobrą sprawę, to w niektórych miejscach trzeba zorganizować wszystko "od zera". Zacznijmy jednak od prostszych rzeczy. My, bloggerzy książkowi, mamy mnóstwo książek - niektóre dostaliśmy, a inne kupiliśmy sami. Nie można ich jednak trzymać w nieskończoność, kiedyś miejsce na półkach się skończy. I właśnie takie pozycje, dla których nie mamy miejsca i pewnie nigdy do nich nie wrócimy, można wysyłać do siedziby Sztukatera. Nieważny jest gatunek, czy autor :)
Co dokładnie chcemy zebrać?
  • książki
  • artykuły biurowe
  • meble na wyposażenie placówek
W jaki sposób może przekazywać dary?
Jeśli chodzi o książki, to najlepiej wysłać je do siedziby głównej Sztukatera:


Stowarzyszenie Sztukater
Z dopiskiem: „Święta z Książką”
skr. pocz. Nr 6
50-950 Wrocław 68

Jeśli natomiast chodzi o resztę, potrzebne informacje znajdziecie tutaj.

Ważne terminy:
Zbiórka trwa od grudnia 2013 do 1 grudnia 2014, więc czasu jest naprawdę sporo. Wszystkie paczki zostaną rozdysponowane co kwartał. Zakończenie i jednocześnie rozliczenie całej akcji nastąpi 10 grudnia 2014.

Oczywiście, nie zdziałamy nic bez pomocy, stąd te wszystkie posty. Uważam, że akcja jest naprawdę godna uwagi, dlatego za chwilkę sama poszukam książek, dla których mogłabym znaleźć nowy dom. Jeśli myślicie podobnie, będziemy bardzo wdzięczni, jeśli udostępnicie tę informację znajomym :)


Miłego dnia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Oczywiście za każdy komentarz jestem niezmiernie wdzięczna, więc skoro już tutaj jesteś, zostaw po sobie ślad ;)